Single

Yirmi7, ‘Sokak Lambası’ teklisiyle yine listelerde…

yirmiyedi-sokak-lambasi
Yayınlayan : Oktay Bala

YİRMİ7 uzun zamandır üzerinde çalıştıkları yeni teklileri ‘Sokak Lambası’nın hazırlığını tamamladı…

Onları 2015 yılında yayınladıkları ilk teklileri ‘Muhtemel Aşk’ ile tanıyoruz. Dijital platformlardaki listelerde hızla yükselen yirmi7 uzun süre listelerde 1 numara kalmıştı. Oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip olan YİRMİ7 şimdi de ‘Sokak Lambası’ teklisi için tüm hazırlıkları tamamladı.

Los Angeles’da yaşayan etnik bir rock grubu, Klasik Türk Müziği ve Modern Rock karışımında bir tarz sunuyor. Grup YİRMİ7 adını, 27 yaşında hayatını kaybeden, Jimi Hendrix, Jim Morrisson, Janis Joplin, Kurt Kobain ve diğerlerinin anısını koruma fikrinden alıyor. Grup twitter’da aynı isimde bir sayfaya sahip.

Okan Şarlı (Bas-Vokal)http://@27grup, Murat Arıkan (Gitar) ve Saddler Samayoa (Davul) üçlüsünden oluşan YİRMİ7 Grubu ,Whisky a Go Go, The Viper Room, The House of Blues ve Hard Rock Café gibi dünyaca ünlü mekanlarda sahne alıyor.

Ödül üstüne ödül…

2011 yılında, ABD’nin en prestijli müzik dergilerinden “Music Connection” tarafından “Top Unsigned Band of the Year” seçilen YİRMİ7’nin 2012 yılında “No Chemical Love” şarkısı “Artists in Music” ödüllerinde “En İyi Indie Rock” şarkısı olarak gösterilmişti. Bunun sonrasında yayınladıkları tekli, “Second Mind”, James Franco ve Heather Graham’in rol aldığı “About Cherry” filminde kullanıldı.

Amerika’da 60 binden fazla kişinin katıldığı ünlü sanat ve müzik festivali “Burning Man”de “Güzellik, İlham ve Mükemmellik için Burning Man Ödülü” alan YİRMİ7, aynı festivalde sahne de almıştı.

Yeni teklisi, ‘Sokak Lambası’nda sözler Okan Şarlı’ya, müzik Okan Şarlı ve Murat Arıkan’a, düzenlemesi ise gripin ve YİRMİ7’ye ait.

Gripin Yapım tarafından yayınlanmaya başlayan ‘Sokak Lambası”nın video klibinin yönetmenlik koltuğuna, ünlü isim Kemal Başbuğ oturmuş.

YİRMİ7 – Sokak Lambası’nı şimdi izleyin.

7

Yorum Bırak

error: Ooppss ! Hiç hoş değilll..