Haberler

Serhat Eurovision’da ama Türkiye yok!

serhat
Yayınlayan : Oktay Bala

2013 yılında Eurovision Şarkı Yarışması’ndan çekilen Türkiye, 2016 yılında gerçekleşecek yarışmada yine olmayacak. Ancak, Eurovision’da bir Türk yarışacak; Serhat Hacıpaşalıoğlu…

2016 yılında gerçekleşecek Eurovision Şarkı Yarışması’nda bir ilk gerçekleşecek. Bir Türk şarkıcı bir başka ülke adına Eurovision Şarkı yarışmasına katılacak. San Marino adına yarışmaya katılacak olan Serhat Hacıpaşalıoğlu, Avrupa müzik listelerinde bir numaraya yükselmiş ve hala müzik listeleriden düşmeyen, popüler bir sanatçı.

Je M’adore adlı single ile büyük başarı kazanan Serhat, 2016 Eurovision Şarkı Yarışması’nın 10-12 Mayıs 2016’da gerçekleşecek yarı finalde San Marino için yarışacak. Finale çıkması halinde ise 14 Mayıs 2016’da yarışarak  olan sanatçı, Türkiye’nin katılmadığı yarışmada, zirveyi zorlayan bir “Türk” olacak.

İtalyan asıllı menajeri Marco Vannuzzi ile iletişim kuran San Marino televizyonu, Serhat Hacıpaşalıoğlu’nun kendileri için yarışmasını talep etmiş. Teklifi olumlu karşılayan Serhat, 12 Ocak’ta San Marino’da yapılan bir basın toplantısında bu haberi duyurmuştu.

San Marino televizyonunun basın bültenlerinde serhat, “Avrupa’nın temsilcisi” olarak ilan edildi. Serhat Hacıpaşalıoğlu’na Müzik Sepeti ailesi olarak başarılar diliyoruz.

 

Yorum Bırak

error: Ooppss ! Hiç hoş değilll..