Samir Tarzım SANATÇILAR

Samir Tarzım, Neşet Ertaş ve Candan Erçetin’den esti…

samir-tarzim-yalan-dunya-dinle-indir-izle
Yayınlayan : Oktay Bala

Güçlü sesi ve etkili yorumu, beğeni toplayan besteleri ve naif kişiliği ile eğitimci özelliğiyle de öne çıkan Samir Tarzım, “Yalan Dünya” isimli albümüyle müzik listelerinde sıralamalara girdi.

Müzik severlere sunduğu Türk Sanat müziği, fantezi tarzındaki bu albümle unutulmazlar arasında yer almayı hedeflediğini ifade eden başarılı sanatçı “Kıyafet, duruş her ne kadar önemli olsa da, toplumun karşısına çıkan ses sanatçısında imaj denen farkındalık unsuru şarkılarında ve yorumunda gizlidir. İkinci imajın olmadığını ve ilk albümün de sanatçının imajını belirlediğini düşünüyorum. Dolayısıyla Yalan Dünya da benim imajımdır.” dedi.

Karameşe müzik etiketiyle sunulan albümün müzik yönetmenliğini Ferdi Karameşe üstlenirken, ilk klip çalışmasını Şahin Yiğit yönetmenliğinde, Avusturya/Viyana’da “Yalan Dünya” isimli eserine yaptı. Bu şarkıyı yazarken Neşet Ertaş’ın ‘Yalan Dünyada’ ve Candan Erçetin’in ‘Dünyada ölümden başkası yalan’ eserlerinden esinlendiğini de cesurca dile getirdi.

Türk sanat müziği hayranlarına özel bir albüm hazırladıklarını ifade eden başarılı müzik adamı Ferdi Karameşe de “Samir Tarzım’ın yaptığı her albüm klasikler arasında yer alacaktır” iddiasında bulundu.

Yorum Bırak

error: Ooppss ! Hiç hoş değilll..