Haberler

Şahsına Münhasır Grup: Bando!

umuttore
Yayınlayan : Oktay Bala

umuttore2Müziğin aracısız paylaşımı düşüncesiyle hareket ediyorlar… Kalıplaşmış müzisyen-yayıncı ilişkisinden uzak duruyorlar. Kendi bağımsız plak şirketleri var;Gri Plak… “Bando” ve elemanları şahsına münhasır müzikleriyle yollarından sapmıyor…

Öyle ki “Bando”, diğer müzisyenlere de yol arkadaşı oluyor.

Birçok farklı projede halihazırda yer alan ve farklı müzikal kaynaklardan beslenen “Bando” müzisyenleri, performanslarında mekana özel versiyonlar deneyerek müziğin her koşulda, bahanesiz ve içten paylaşılması gerektiğini savunuyorlar. Bando’nun kadrosunda, mızıka ve melodikada Akif Burak Atlar, bas gitarda Poyraz Kılıç ve davulda Soner Özışık yer alıyor.

Umut Töre Bandosu’nun ilk albümü Apansız, 2011 yılının ikinci yarısında Naim Korudağ prodüktörlüğünde İstanbul Hasköy’de bulunan Little Wing stüdyosunda kaydedilmişti.  Albümdeki tüm söz ve besteler Umut Töre tarafından yapılmıştı. Töre, bir dönem Hayko Cepkin ile birlikte çalışmıştı. Doksanların başında Algeçit adlı grubuyla da dikkatleri üzerine çekmişti.

Müziğin aracısız paylaşımı düşüncesiyle hareket ederek, kalıplaşmış müzisyen-yayıncı ilişkisinden uzak durmak adına kendi bağımsız plak şirketleri Gri Plak’ı da kuran “Bando” elemanları, diğer müzisyenlere de yol arkadaşı olma misyonu artık daha da belirgin.

 

Yorum Bırak

error: Ooppss ! Hiç hoş değilll..