RUBATO SANATÇILAR Yeni Klip

RUBATO, bildiğimiz şarkılara Bi’şeyler yapıyor…

rubato
Yayınlayan : Oktay Bala

Şebnem Ferah’ın “Yağmurlar”, İbrahim Tatlıses’in “Yıkılmışım Ben” şarkısı… Rubato alıştığımız şarkılara Bi’şeyler yapıyor, ancak ne yapıyorsa çok iyi yapıyor. Onları hafızamızdaki yerinde ilk kez güncelliyor. Yeni albümü “İKİ” ile büyük beğeni toplayan Rubato, “Yıkılmışım Ben” şarkısına çektiği performans videosunu da paylaştı ve niyetleri ortaya çıktı, Rubato Bi’şeyler yapıyor!!!

anil-tutuncuoglu

Müzisyen ve Yönetmen

Albümün ilk klibi çekildi. Şebnem Ferah yorumuyla bir çok müzikseverin tekrar tekrar beğenisini kazanan “Yağmurlar” adlı şarkı için çekilen Rubato’nun bu klibini Anıl Tütüncüoğlu çekti. Grup şimdi İbrahim Tatlıses’in, “YIKILMIŞIM BEN” adlı şarkısı için hazırlıklar yapıyor.

Müzik otoriteleri, grubun güçlü enstrüman etkisinin ve sinerjisinin, her şarkıyı bilindiğinin ötesine geçirdiğini savunurken, Müzik Sepeti Genel Yayın Yönetmeni Oktay Bala ise, “Onlar hafızamızdaki notaları ele geçirdiler. Rubota bildiğimiz şarkılara ne yapıyorsa, iyi yapıyor, hepsi hafızamızdaki yerlerinde güncelleniyor. İşin esprisi tabii, ne yaptıkları ortada, müzik direktörlerimizce her tınısını dikkatle dinledik. Ancak klip çekimlerinde de bunu yapsalar keşke, görüntüyle konuşma, anlaşma, hatırlanma devri geldi çattı, kimi hala google gözlüğüyle gazete okusun ama yazısız gazetelere ramak kaldı.” dedi.

Rubato, “YIKILMIŞIM BEN” için performans çekimlerini sürdürüyor. Bu çekimlerde, vurmalılarda Cengiz Ercümer ve kahonda Oray Yay da eşlik ediyor. Her odada grubun bir üyesinin olduğu klipte, kamera odalar arasında gezerek seyirciyi de bu serüvene davet edecek etki üzerine çalışılıyor.

Solo vokal ve çelloda Özer Arkun, ud, cümbüş, gitar ve vokalde Fatih Ahıskalı, klarnet, bas klarnet, soprano saksafonda Göksun Çavdar ve bas gitarda Eralp Görgün’ün yer aldığı grup Rubato, muhteşem sahne enerjisi ve icrasıyla yeni sezonda konserlerinin de sinyallerini veriyor.

Yorum Bırak

error: Ooppss ! Hiç hoş değilll..