Yeni Albüm

Redd, “Mükemmel Boşluk” da geri sayıyor…

redd-mukemmel-bosluk-pasaj-muzik
Yayınlayan : Oktay Bala

Pasaj Müzik, REDD’in yeni albümü “Mükemmel Boşluk” için  4 Mart müjdesi verdi. Albümün ilk klibi yayına girdi.

Doğan Duru, Berke Özgümüş ve Güneş Duru üçlüsü, namı diğer REDD 12 şarkılık yeni albümü için 6. stüdyo çalışmasını tamamladı. Mükemmel Boşluk adlı albümlerinin çıkış şarkısı için “Aşk Virüs” adlı şarkıyı belirleyen REDD bu şarkıya klip çekti.

Söz ve Müziği grup üyelerinden Doğan Duru’ya ait olan “Aşk Virüs” için çekilen klibin yönetmenlik koltuğuna Cemil Ağacıkoğlu oturdu.

Grammy kokuyor… 

Lena Marie Peterson’un da rol aldığı klibin görüntü yönetmenliğini Gökhan Atılmış yaparken, Adnan Elmasoğlu sanat yönetmenliği görevini üstlendi. Mastering çalışmalarında Grammy ödüllü Evren Göknar, Miks için Mert Medeni ekipte yer alan isimlerden oldu.

2 yıl süren yoğun çalışmanın ardından tamamlanan albüm için herkes geri sayıyor.

 

redd-dogan-duru-kimdir-Doğan Duru kimdir?

vokal, gitar, keyboard, bas gitar / twitter : https://twitter.com/doganduru

Redd’in solisti Doğan Duru Redd’in solisti olmasının yanı sıra grubun şarkı sözlerinin tamamını yazmış ve müziklerinin çok büyük bölümünü bestelemiştir.

İstanbul Üniversitesi ve Milano Verdi konservatuvarlarından Opera eğitimleri alan, Yıldız Üniversitesi Sanat Tasarımı Bölümü’nde yüksek lisansını yapan Doğan Duru, pek çok film müziğine imza atmış, Cemil Ağacıkoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı Eylül filmiyle 6. Dadaş Film Festivali’nde en iyi film müziği ödülü almıştır. Bunların yanı sıra Doğan Duru sanat yönetmenliği, vokal koçluğu yapmaktadır. 2015 yılında Işık Üniversitesi’nde müzikal sahneye koyan Duru, ayrıca purevox adını verdiği ingilizce şarkılarından oluşan projesi ile Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde zaman zaman solo konserlerine devam etmektedir.

redd-gunes-duru-kimdir-Güneş Duru kimdir?

gitar, vokal, keyboard / twitter : https://twitter.com/gunesduru

Redd’e ismini veren Güneş Duru, Twitter’ın varolmadığı, blogların ve blogerların ise henüz bu denli yaygın olmadığı yıllar olan 21 albümünün yapım sürecinden başlayarak grubun biografik hikayelerini ve albüm sürecini anlatan yazılar kaleme almıştır. Buradaki yazılarıyla bir anlamda müzik grupların dinleyicisiyle doğrudan etkileşim kurması fikrine öncülük etmiştir. Van İçin Rock yardım konserinin fikrini ortaya atarak gerçekleşmesini sağlayan Güneş Duru müziğin dışında arkeoloji ve politikayla ilgilenmektedir.

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimari Restorasyon, İstanbul Üniversitesi Taşınabilir Kültür Varlıklarını Onarım ve Koruma bölümlerinden mezun olan Güneş Duru yüksek lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Mimarlık Tarihi üzerine yazdığı tezle tamamlamış, University College London ve Cambridge Universiteleri’nde misafir araştırmacı olarak buşunmuştur. İstanbul Üniversitesi Tarihöncesi Arkeolojisi alanında doktora derecesine sahip olan Güneş Duru akademik çalışmalarının yanı sıra çeşitli gazetelerde politika üzerine yazılar kaleme almaktadır.

redd-berke-ozgumus-kimdir-Berke Özgümüş

davul, keyboard / twitter : https://twitter.com/BerkeOzgumus

2007 yılında önce konserler daha sonra da Plastik Çiçekler ve Böcek albümüyle Redd’e dahil olan Berke Özgümüş lise çağında önce gitar, sonra davul çalmaya başladı. 1994 yılında İ.Ü. Fen Fakültesi matematik bölümünü kazandı. Daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Performans bölümünden tam burs kazandı ve mezun oldu.

Berke Özgümüş aralarında Mehmet Güreli, Bulutsuzluk Özlemi gibi önemli isimlerin de bulunduğu birçok grup ve sanatçıyla çalıştı. Aynı zamanda önemli bir caz davulcusu olan Berke Özgümüş bu alanda pek çok isimle birlikte halen müzik yapmaktadır.

 

Yorum Bırak

error: Ooppss ! Hiç hoş değilll..