Single

Organik Paranoya’dan iki klip birden…

grupparanoya-ya-sev-ya-sevme-zalim-dunya
Yayınlayan : Oktay Bala

Yeni single çalışmasında, eski bir söylemi yeni bir tarzla müzikseverlerle buluşturmayı deneyen Organik Paranoya, rock tınılarını, “Zalim Dünya” için rock dışında vokal tarzla birliştirdi.

Söz ve müziğini Çadaş Göktuna’ya ait “Zalim Dünya” da Emre Dönmez vokal yaptı. Çektiği klipler beğeni kazanan yönetmen Kemal Başbuğ’nun kamera arkasına geçtiği klipte, modern dünyanın getirdiği problemlerin, insanları nasıl bir hale getirdiği, çözüm arayanların nasıl bir çözümsüzlüğün sarmalına girdiği esprili bir biçimde anlatılmaya çalışılmış. Ancak grup üyelerinin performansı yine de klibin konusunun önüne geçiyor.

İlk albümleriyle beğenilmişlerdi… 

Çağdaş Göktuna, Emre Dönmez, Gürkan BozacıAlp TinerSerkan Çalar‘dan oluşan Organik Paranoya kendi adlarını verdikleri ilk albümleriyle ilk kez müzikseverlerle buluşmuştu. Organik Paranoya, Pop-Rock türünde, 80 ve 90’lı yılları anımsatan tarzlarıyla dikkat çekmişlerdi.  ilk albümlerindeki 10 şarkının 10’yla da listelere giren grup, ilk albümde çıkış şarkısı olarak, “Ya Sev Ya Sevme” yi seçmişti. Bu şarkı için Gökhan Palas yönetmenliğinde çekilen klipte stop motion tekniği kullanılarak keyifli bir hikaye oluşturulmuş.

Organik Paranaya – Ya Sev Ya Sevme klibini izlemek için tıklayınız. 

Organik Paranaya – Zalim Dünya klibini izlemek için tıklayınız. 

Organik Paranaya – Günebakan klibini izlemek için tıklayınız. 

 

 

 

 

Yorum Bırak

error: Ooppss ! Hiç hoş değilll..