Yeni Klip

NEV’in “Vardar Ovası” klibinde 70 motorcu, 1 şampiyon var!

nev-vardar-ovasi-video-klip
Yayınlayan : Oktay Bala

Türk Rock Müziğinin şahsına münhasır tarzıyla gönüllerde taht kuran Nev, hazırladığı “Bir Nev-i Alaturka II” projesinin ilk eseri “Vardar Ovası”nı Ağustos son haftasına yetiştirdi.

Pasaj Müzik etiketiyle piyasaya çıkan proje aslında “Bir Nev-i Alaturka” projesinin ilkini yaptığı yıl rock ve sanat müziğinin uyumu ile büyük ilgi görmüştü. Bu projesiyle bir çok ödüle layık görülen ve devamında bir dizi konser düzenleyen Nev, projenin II.’si için gösterdiği performansla yine beğeni topluyor.

Stüdyoda albümün diğer şarkıları için çalışmalarını sürdüren Nev, “Bir Nev-i Alaturka II”nin habercisi olarak “Vardar Ovası” teklisiyle bekleyenlerine sürpriz yaptı.

nev-vardar-ovasi-video-klip-seyret
Balkanlar’ın öne çıkan müzikal eserlerinden “Vardar Ovası”, anonim bir eser ve Osmanlı döneminde memleket hasretini anlatıyor. Hüzünlü olmasına rağmen içinde umutlar sunan bir eser olarak biliniyor, ancak Nev ile birlikte bu eser daha etkin bir hal almış.

chrisgehringer-ve-new

Chris Gehringer

Prodüktörlüğünü ve düzenlemesini Nev’in yaptığı “Vardar Ovası”nın tamamı canlı yapılan kayıtlarla Moda 101 Stüdyo’da gerçekleştirildi. Kayıt ve mix için Timuçin Aksüer, mastering ile de Sterling Sound / Chris Gehringer tekliye can verenlerden oldu.

“Vardar Ovası” video klibi için 70 motorcu dan oluşan 10 Motosiklet kulübü bir araya geldi. Çanakkale, Sapanca ve İstanbul Türk Bayraklı Motorcular klip için performans gösterdi.

Nev, “Vardar Ovası”nın video klibi için yönetmenlik koltuğuna Taner Yılmaz oturdu.

Çanakkale, Sapanca ve İstanbul’da gerçekleşen ve 4 gün süren çekimlerde kendisi de motor kullanan Nev, Türkiye’nin ilk ve tek kadın motosiklet yarışçısı Name Ekin‘e klipte rol verince, klip bir de şampiyon kazandı. Video klibin performans görüntüleri ise İstanbul DorockXL sahnesinde gerçekleşen Nev konseriyle derlendi.

Nev’in 2016 kışında yayımlanacak olan “Bir Nev-i Alaturka II” albümünün ilk şarkısı “Vardar Ovası”, Pasaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlar, radyolar ve müzik kanallarında yerini aldı.

Haydi siz de, ilk dinleyenlerden olun !

Yorum Bırak

error: Ooppss ! Hiç hoş değilll..