Yeni Klip

Ne Basın, ne de biz ’SES ETME’dik diye Athena !?!

athena-ses-etme-dinle-izle-indir
Yayınlayan : Oktay Bala
oktay-bala-muzik-sepeti-genel-yayin-yonetmeni

oktaybala@muziksepeti.com.tr

İnsanlar öldürüldüğünde, bir insan cinsiyetinden, ırkından, dininden ya da dilinden dolayı şiddete maruz kaldığında sesimizi çıkarıyoruz.Hele zalimce, işkence içeren cinayetler hepimizi zıvanadan çıkarıyor. Değil mi?

Geçtiğimiz aylarda bir insan yakılarak öldürüldü. Ne basında yer buldu, ne de yeterince tepki topladı. Sizce neden?

Bir tek, bir ska ve punk grubu, yani ATHENA aldı eline mikrofonu ve;

“Ses Etme” isimli bir şarkı yazdı, ona bir de klip çekti. Athena, bu kez transeksüellerin hayatlarındaki derin çizikleri ısrarla işaret etti.

Toplum içinde hala yadırganan, sınırı olmayan kontrolsüz tepkilerle karşılaşan, çok kez sonu cinayetlerle biten saldırılara mağruz kalan trans bireylerin travmalarıyla oluşan derin çizikleri sarmak adına, bu hayatları kör zihinlerde barıştırmak adına hazırlanan “Ses Etme” ve klibi beğeni toplayarak izlenmeye başlandı.

Söz ve müziğini Gökhan ve Hakan Özoğuz’un yazdığı şarkı için Gönenç Uyanık yönetmenlik koltuğuna oturdu. Youtube sayfasında izleyicilerle buluşan klip şimdiden 250 bin barajını aştı.

Athena’nın son şarkısı “SES ETME” yi dinlemek ve klibini izlemek için lütfen tıklayınız.

Türkiye’de nefret cinayeti kurbanı LGBT’lerin yer aldığı sıralı isim listesi. Türkiye’de onyıllardır LGBT’ler (lezbiyen, gey, biseksüel ve transgender) cinayetleri yaşanmaktadır. Türkiye’de, ülke geneli eşcinsellere yönelik homofobi çok yaygındır. Sayısız cinayet kurbanı LGBT’lerden iş bu listede kaynaklandırılabilen Türk nefret suçu kurbanı LGBT’ler yer almaktadır.

Yorum Bırak

error: Ooppss ! Hiç hoş değilll..