Haberler

Levent Yüksel’den “Arabesk” riski!

leventyuksel
Yayınlayan : Oktay Bala

Poll Production etiketiyle ” Hayatıma Dokanan Şarkılar” isimli albümüyle geri dönmeye hazırlanan Levent Yüksel, ilk arabesk albümünü yaptı.

Arabesk müziğin şahsına münhasır isimlerinden,  Müslüm Gürses, Orhan Gencebay ve İbrahim Tatlıses ile bilinen, arabesk tutkunların vazgeçilmez şarkıları artık Levent Yüksel ile de dinlenilebilecek.

2016 yılının müjdeleri arasında yer alan “Hayatıma Dokunan Şarkılar” adlı albüm Burhan Bayar yönetmenliğinde hazırlanmış. Burhan Bayar arabesk müzik dalında bir çok önemli şarkının bestecisi ile ciddi bir kariyere sahip.

Arabesk müziğin tutkunları tarafından merakla beklenilen bu albüm büyük bir riski göze alıyor. Albüm, büyük çıkış yaparak Levent Yüksel’in dönüşünü taclandırabileceği gibi, aynı zamanda fanatik hayranların tepkisiyle Levent Yüksel’e “Elveda” da dedirtebilir şekilde risk taşıyor.

leventyuksel2Poll Production’dan çok riskli yapım…
Ararabesk tutkunlarının yıllardır dinlediği şarkıyı Müslüm Gürses yerine Gökhan Türkmen’den dinlemek pek iyi gelmemişti. Bir Kadın Tanıdım, adlı şarkıyı yeniden yorumlayan Gökhan Türkmen umut ettiği ilgiyi görememişti. Efsane isimlerin tahtına başkalarını oturtamayan fanatik hayranlar, Bülent Ersoy şarkılarını Devran Çağlar’dan dinlemek de istememişlerdi. Kaldı ki, ismi bir ara çok popüler olan ve Müslüm Gürses’in veliahtı olarak gösterilen bir başka isim şimdi haber satırlarımız arasında bile geçirilmiyor.

Levent Yüksel’in ilk denemelerinden olan “Yarabbim” sadece 150 bin kez izlenmişti…

 

 

Yorum Bırak

error: Ooppss ! Hiç hoş değilll..