Yeni Klip

Hocamız İsmet Arıcı’dan, “İSYANBUL”

ismet-arici-isyanbul
Yayınlayan : Oktay Bala

İstanbul’a kim kırgın değil ki… Kimi sitemkar, kimi isyankar. İşte onlar arasına şimdi de İsmet Arıcı katıldı. Öyle ki, en son single çalışmasının adını, “İSYANBUL” koydu…

Rock sanatçısı İsmet Arıcı aslında bir akademisyen. Sözlerini kendi yazdığı yeni single çalışması, “İSYANBUL” ile birey ile şehir arasındaki ilişki konu ediliyor. Müzik ve düzenlemesi de Arıcı’ya ait olan şarkıya ironiler dizili bir klip çekildi. İstanbul’u alışılagelmişin dışında yorumlayan şarkı şimdi, 40 ülkede yayınlanmaya başladı.

Aşk Yapım etiketiyle Orchard üzerinden 40 ülkede, iTunes, Deezer ve Spotify gibi dev dijital müzik platformlarında yayınlanmaya başlayan “İSYANBUL”,  için çekilen klipte, şehrin farklı mekanlarında ironik göndermeler kullanılmış. Klipte işitme engelliler de unutulmamış, bu konuda uzman olan Duygu Can, tüm işitme engelli izleyiciler için İSYANBUL’u kendi üslubuyla anlatıyor.

İsmet Arıcı‘nın yeni sigle çalışmasında, İstanbul’da yaşayanlar iki zıt duygu, tutku ve naif bir isyan dile getiriyor. Kentin tarihi ve kültürel dokusuna uygun hicaz makamda, seferad, rembetiko ve rock tınılarıyla düzenlenen şarkıya çekilen klibi Atakan Altun ve Şener Çakır yönetti.

Stofiy ile şimdi dinle !

 

Eser Adı : İsyanbul
Söz – Müzik – Düzenleme: İsmet Arıcı
Yapımcı: Aşk Müzik Yapım
Klip Yönetmeni: Atakan Altun – Şener Çakır
İşitme Engelli Tercümanı: Duygu Can

Yorum Bırak

error: Ooppss ! Hiç hoş değilll..