İşbirliği mesajı…

uygulama_google-play

…Ve kare tamamlandı, Çiçek Sepeti, Yemek Sepeti, Tatil Sepeti ve şimdi de “Müzik Sepeti” geldi.

oktay-bala-muzik-sepeti-genel-yayin-yonetmeniHenüz bir kaç aylık TEST yayını olmamıza rağmen çok ciddi bir çıkış kazandık. Müzisyenler ve hayranları bizi sevdi, sempatik buldu, doğru buldu, onayladı, benimsedi…

10 bine yakın takipçi kazandık. Şaşırmayın, biz 100 bin takipçi satın alabilirdik, aslında bunu teknik bilgimizle kendimiz de yapabilirdik, ama kendimizi kandırmak istemedik. Tek tek okur kazanmak istedik. Tek tek, sabırla…

Alexa ve diğer rating listelerinde 16 milyon sıralamasından 700 bine yükseldik, üstelik 4 ayda.

Başarı öykümüzü oluşturduk, marka değerimizi artırdık.

Hiç para harcamadık, bir büyüğümüz, parayla herkes yapar, deyince, Babı-ali’den bir başka büyüğümüzün fısıltısını anımsadık, en iyi okur kemik okurdur, kulaktan kulağa kazanılan okurdur, diye..

Biz, sadece 25 yıldan fazla medya çalışanları olarak deneyimlerimizi uyguladık.

Haber merkezimize ulaşan, her bülteni, özgün ve en yalın haliyle kendimize has bir uslupla yeniden yazdık, fotoğraflandırdık, videolarıyla pekiştirdik.

Bu yüzden benimsendik, tanıdık geldik okurlarımıza, çünkü biz onlara yıllardır yazıyorduk. Onlar bizi, Hürriyet okur gibi okudular, Haber Türk okur gibi okudular, Milliyet okur gibi okudular.

Müzik Sepeti çok satıyor… 

Bugün Müzik Sepeti, bize göre hafta da 10 bin satan bir kültür sanat dergisi, bir müzik dergisi olmayı başardı. 10 bin satıyoruz… 3-5 bin sosyal medya’da bizimle birlikte, haberimizi paylaştığımızda haberdar oluyorlar, gelip Müzik Sepeti’nde okuyorlar. Bir o kadar daha okurumuz var, onlar da arama motorlarında sevdiği şarkıyı, müzisyeni, klibi ararken bizimle tanıştı. Artık onlar bizim sadık okuyucumuz.

Sizden önce biz sorduk, -Neden Müzik Sepeti, aynı haber bir başka yer de var, diye… Yanıt gülümsetti, – Çiçek çiçek sepetinden, yemek yemek sepetinden, müzik müzik sepetinden…

Müziği ve sanatçısını, hayranını asla magazinleştirmedik…

Her klibi seyrettik, her yeni single ve albüm için kulaklık taktık. Her defasında bir önceki başarısı ile sınadık hem müzisyeni, hem menajerini, hem de yapım şirketini. Müzik eleştirmenlerimiz, direktörlerimiz sayesinde oluşturduğumuz kriterlere yakın her müzisyene ve menajerine, her yapım şirketine sayfalarımızı açtık.

Müzik Sepeti’nde çok ünlü olmak demek, PR bütçesi ayırmak demek, haber olmak demek değildi. Müzik Sepeti’nde haber olabilmek, gerçekten müzisyen olmak, müzisyen ruhunu taşımak, hayranlarına sevgi dolu olmak, gelecekteki hedeflerinde önce şahsına münhasır olmak, hislerini editörlerimizin sezmiş olması demekti. Tıpkı bir prodüktör gibi…

Bu yüzden, henüz barlarda sahne alan bir müzisyen ya da bir grup, bir sokak sanatçısı Müzik Sepeti’nde haber olabildi, hatta yeni teklifler alabildi.

Müzik Sepeti’nde, Beyoğlu’nda bir kaldırımda çalan bir gitarist, Amerika’da metroda çalan bir kemancı da haber olabildi.Tıpkı, Joshua Bell gibi ; http://muziksepeti.com.tr/4-milyon-dolarlik-kemaniyla-geliyor/

Müzik Sepeti artık yatırım için risk taşımıyor…

Piyasa müziği, eksik basın bülteni, emir vaki hiç bir şartı değerlendirmedik. Biz böyle oldukça, sanatçı, müzik yapımcı ve menajerlerin retweetlerini, beğenilerini, en önemlisi saygısını kazandık. http://muziksepeti.com.tr/reklam-servisi/ Basın bülteni gönderilen medya organları arasında yer almayı başardık, her basın bülteni için telefon görüşmesi yaparak, daha da detaylı bilgi kazandık. Yoğun haber akışı sağladık.

Biletix ile anlaşma yaparak, etkinlik ve konserler için biletler de satmaya başladık.

Doğru ve temiz bir gazetecilik, müzik adına asıl ve asil bir yayıncılık performansı harcayarak kendimizi kanıtladık ve etkinleştik. ve her şey bir TEST yayını içindi..

Asıl amaçladığımız,
Özgün ve gerçek bir kitleyi okurumuz, takipçimiz, taraftarımız olarak kazanmaktır. Müzik Sepeti’ni, ttnet müzik gibi bir mecra haline getirmektir.  Müzik Sepeti’ni müzik alanında her ürünün güvenle alınıp satılabildiği, herkesin mağazasını açabildiği alışveriş moduyla genişletip, Yemek Sepeti ve Biletix iş modellerini tek bir çatı altında toplamaktır.

Müzik Sepeti Müzisyenler ve Hayranlarının Özgür Platformudur.

Sizi bekliyoruz…

Bizimle işbirliği yapan her menajer ve sanatçıya, her yapım şirketine kreatif dijital prodüksiyon servisi vermeye başladık. Grafik, internet sitesi, mobil uygulama, PR, basın bülteni yazımı, reklamcılık ve medya tecrübemizi en uygun koşullarla sunmaya başladık. İsterseniz ilk albümünüz için ayırdığınız küçük bütçeyle gelin, isterseniz dev bir projeyle biz her şekilde size Madonna’nın prodüksiyonları kadar kaliteli bir görsel ve etkileşim, new media elementleriyle destek vereceğiz.

Sizinle her türlü işbirliği için altyapımızı sağladık. Şimdi sizin teklifinizi ve desteğinizi rica ediyoruz. Reklam da istiyoruz, sponsorluk da, kar ortaklığı da, biz büyümeye hazırız, üstelik sizinle birlikte…

Sevgilerle Kalın, Teşekkür ederiz.

 

error: Ooppss ! Hiç hoş değilll..