Yeni Albüm

Güliz Ayla’dan ilk albüm, “Olmazsan Olmaz”

Guliz Ayla – Olmazsan Olmaz
Yayınlayan : Oktay Bala

Guliz Ayla - Olmazsan OlmazYeni albümünün prodüktörlüğünü SILA’nın üstlendiği Güliz Ayla, “Olmazsan Olmaz” adlı albümüyle müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı.

Daha önce Işın Karaca’nın vokalistliğini yapan Güliz Ayla, SILA’nın Ege turnesinde sesini duyurmuştu. 4 yılda tamamlanan “Olmazsan Olmaz” albümünde, YALIN’dan 1, SILA’dan 3 şarkı bulunuyor. Hafif Batı Müziği türündeki albümdeki diğer parçalar Güliz Ayla’ya ait.

Albümünü adeta yol müzikleri havasında tamamlamaya çalışan Güliz Ayla, “Oldukça sakin ve akustik, bir o kadar da romantik bir çalışma oldu” diyor.  Gerçek hayatında romantik olmadığını da sözlerine ekleyen, ancak bir çok romantik arkadaşa sahip olduğunu söyleyen genç sanatçı, yeni albümde yer alan “Bahsetmem Lazım” adlı şarkısını işaret ediyor ve “Umut veren aşk şarkısı duymayalı uzun zaman olmuştu, bu şarkının melodisi hüzünlü. Albümdeki aşk şarkılarının hepsi ayrılma anından çok kavuşmayı anlatıyor” diyor.

Geçtiğimiz aylarda, Beyazıt Öztürk’ün programında ünlü sanatçı SILA, Güliz Ayla’nın ayak seslerini duyurmuştu.

İlk kez SILA’nın Ege turnesinde medya ve geniş kitlelerin önünde lanse edilen Güliz Ayla, sesinin SILA’ya benzediği iddiaları hakkında, verdiği bir ropörtaj sırasında şöyle bir açıklama yaptı :

-Kadın sesleri üçe ayrılır. Mezzo-soprano, soprano ve alto. Biz aynı kategorideki aynı iki sesiz. Bir diğer nedeni ise albümün prodüktörü olarak Sıla’nın imzası olması. Bu albümü Hülya Avşar yapsaydı da sesimi ona benzeteceklerdi bence. Anladığım şu, bana bu benzetmeyle iltifat ediyorlar.

 

 

Yorum Bırak

error: Ooppss ! Hiç hoş değilll..