Röportajlar

Erhan Balpetek, “Bu alemde ben de varım”

erhan-balpetek-roportaj-3
Yayınlayan : Oktay Bala

Ropörtajın ilk sayfasına geri dön >

 

– Eminim, üstüne bir yeni albüm daha geldi…

Aynen öyle, Yarışma ve Ödül, çocuklarla olan temasım, geniş bir can dostu kitlesi beni motive etti. Durmadım, 2009 yılında “Bu Alemde Ben de Varım” albümümü çalışmaya başladım, 5 yıl sürdü, 2015’de piyasaya çıktı.

-İyi de, bir albüm için neden 5 yıl bekledin?
5 yıl sürdü… Sponsorum yoktu, kendi imkanlarım da anca yetti, sabırla bekledim.  Meğer Azad’ı bekliyormuşum. Azad Üzüm, Melodi Music Production‘ı yönetiyor. Albümü 5 yıl sonra Azad, “Melodi Music Production” etiketiyle çıkarttı.

– Bu iyi olmuş işte, yanlış anlama, yarışmada ödülle albüm yapmak başka, gerçek bir yapımcının, -Gel sana albüm yapalım, demesi çok başka. Nasıl gitti bu albüm, neler ekledi sana…

O zamanlar ben BMF’yi ( Balpetek Müzik Film ) şirketini kurmuştum. Azad ile albümden 1000 adet çoğalttık, hepsi de sattı, hem de çok kısa bir sürede, öyle ki, eşe dosta bile hediye edecek, elden imzalayacak kopyamız kalmadı. Sonra dijital müzik platformlarına yükledik, hala da satıyor. Vefalı bir albüm oldu. Vefalı olan her şey, çok şey ekler karşı tarafa, eklediklerini bu röportaja sığdıramayız.

erhan-balpetek-roportaj-2

– Geçtiğin yol, bu satırlarda net çizilmemiş olsa da, zor bir yol, yürek ister bu yoldan yürümek. Başarı istemek için çok cesaret ve mangal gibi bir yürek ister. Bu yüzden başarı kimi için zor gelir, sıradan yaşamak kolay gelir. Tercihler böyle yapılıyor belki de. Sen zoru seçtin, başarı istedin. Bu yolda zor olan da yürümek değil, bu yolu çizmek tabii ki de.. Şimdi neler oluyor, nereye gidiyor bu yol.

Nereye gideceğini Allah biliyor, ben de merakla seyrediyorum. Allah benim için nasıl bir yol çizdirdi bana… Hele hele şu vakitler, her gün bir acı haber var, insanın yoldan dönesi geliyor, ama yolun tek sahibi ben değilim, Allah var, bu yoldan dönemem.  Melodi Music Production etiketiyle 2017 yılının ilk aylarında piyasaya çıkaracağımız bir albüm üzerinde çalışıyoruz.  Öncekilerde olduğu gibi bu albümün de müzik yönetmenliğini ben yapacağım.

– Erhan çok teşekkür ederim, iznin olursa senin kişisel medyalarının adreslerini de belirtelim, ne dersin?

İnternet sitesi, cep telefonu ve tablet aplikasyonları, sosyal medya sayfalarım ve tüm müzik satış platformlarındaki içeriklerim birbirine bağlanıyor. Şuan onun üzerinde yoğun bir çalışma içindeyiz.  Çok kısa bir süre içinde tüm medya elementlerinin son adreslerini bildireceğim. Şuan için, YouTube resmi kanalımı belirtebiliriz.

Ropörtajın ilk sayfasına geri dön >

Yorum Bırak

error: Ooppss ! Hiç hoş değilll..