Derya Kavuncu SANATÇILAR

Derya Kavuncu Dünya Klasik Müzik Listesi’ne girdi…

Derya Kavuncu IMG 2
Yayınlayan : Oktay Bala

Çalışmalarına yurtdışında devam eden Klasik Müzik sanatçısı Derya Kavuncu ilk albüm çalışması “Time” ile Dijital Platformlarda, Dünya Klasik Müzik Listelerinde ilk 100’e 64’ncü sıradan giriş yaptı.

2012 yılında, katıldığı Bilkent Genç Besteciler Yarışması’nda seslendirme ödülü alan bestesi ile çalışmalarına hız veren Derya Kavuncu, aynı sene Bilkent Üniversitesi Kompozisyon bölümüne başladıktan sonra, geçen bir yılın ardından tekrar Nail Yavuzoğlu’ndan Türk Müziği eğitimi almaya başlamış, 2014 yılında İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Kompozisyon bölümüne katılmış.

2016 yılında İtalya’ya giden Derya Kavuncu, İtalya’da kompozisyon eğitimine Gabriele Bazzi Berneri ile devam ediyor.

Dinleyenlerin “Huzur Verici” olarak nitelendirdiği “Time” adlı albüm çalışmasında; Müziğin evrensel gücünü kullanarak, Dünya’daki tüm insanlara ulaşmayı hedeflediğini belirten sanatçı, ülkemizi de yurtdışında başarıyla temsil etmek için konser çalışmalarını sürdürüyor.

Romantik Dönem’den, özellikle de Chopin’den etkinlenen ve müziğinde etkileri görülen Derya Kavuncu, ilk ve son yıllarda yaptığı eserlerin bir kısmını bu albümde toplamış. Derya Kavuncu, bu ilk albümümü, kendisini müzik alanında yetiştiren, yüreklendiren, müziğe bağlayan ve desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen, çok değerli eğitimci Nail Yavuzoğlu’na armağan etmiş.

Ünlü prodüktör Sertaç Ekiz’in, Sekiz Müzik Yapım etiketi ve sub-label’ı Muovo Records ile tüm platformlar gönderdiği çalışmada 21 adet eser bulunuyor.

Yorum Bırak

error: Ooppss ! Hiç hoş değilll..