Yeni Albüm

CEMİL, “DOKUNAMADIK HAYATA”

cemil-dokunmadik-hayata
Yayınlayan : Oktay Bala

Müzik dünyasının yepyeni ismi Cemil, Türk müzik dünyasına farklı tarzı ve alışılagelmişin dışındaki müziği ile yeni bir soluk getiriyor.

4 telli gitar-saz’ını kendisi tasarlayan Cemil’in müziğinin en temel ve ayırıcı özelliği; geleneksel müziği her türlü modern müzikle organik olarak sentezlemeye çalışması ve dinleyiciyi doğu-batı arasında sallanan bir beşikte hem kişisel hem de toplumsal bir duygu-düşünce yolculuğuna çıkarması…

15 Nisan’da RNZ / DMC etiketi ile tüm dijital platformlarda yerini alan ”Dokunamadık Hayata”  20 Nisan’da tüm müzik marketlerde yerini aldı.

İlk albümü ‘Dokunamadık Hayata’ ile müzikseverleri selamlamaya hazırlanan Cemil, yıllardır üzerinde çalıştığı toplamda 9 şarkının yer aldığı albümünü dinleyicilerin beğenisine sundu.

Yapımcılığını Nedim Zeper’ in, prodüktörlüğünü Serkan Ayman’ın yaptığı Cemil’in ilk albümü ” Dokunamadık Hayata ”da bulunan şarkıların aranjelerini ‘Oya Erkaya’ üstlendi.

ENERJİK BİR KLİP..

Çıkış şarkısı olarak seçtiği ‘ Aşk Meşk ‘ in çok renkli ve enerjik klibinde yönetmen koltuğunda Mustafa Özen oturuyor. Klibe renk katan isimlerden biri de Amerikalı ünlü soul şarkıcı Carlton J. Smith. Smith, kayıtlar sırasında stüdyoda duyduğu şarkının ritmine ve salınımına hayran olup klibinde oynamak istediğini belirtmiş.

8 YIL SONRA DOĞDU..

Aşk Meşk şarkısının ortaya çıkış hikayesi de oldukça ilginç. Cemil’in 2006 yılında bestelediği Ayşe Engür’ün 2010 yılında sözlerini ve 2014 yılında da nakaratını yazmasıyla ‘Aşk Meşk’  8 yıl sonunda doğmuş oldu.

Yorum Bırak

error: Ooppss ! Hiç hoş değilll..