Yazı İşleri

Çağ Erçağ ilk kez söyledi, Mercan Dede’de destekledi

cag-ercag-aydinlikevler
Yayınlayan : Oktay Bala

Ada müzik etiketiyle çıkarttığı ilk albüm “Aydınlıkevler” ile şimdiden dikkatleri üzerine çeken ünlü Çellist ilk kez şarkı söyledi. Tüm dijital platformalarda dönmeye başlayan albüm, “geçmişin bir özeti’ temasını taşıyor, öyle ki, albümün adı Çağ Erçağ’ın doğup büyüdüğü yer, “Aydınlıkevler”.

Herkesin kendi iç aydınlığını bulacağı bestelerinin yer aldığı “Aydınlıkevler” albümünde bestesini kendisini Çağ Erçağ‘ın yaptığı, sözlerini çocukluk arkadaşı Alper Angın’ın yazdığı 2 yeni şarkı yer alıyor.

Sanatçının, hayatında iz bırakan “Divane Aşık Gibi”, “Uzun İnce” ve “Ay Gız” şarkılarını da seslendirdiği albümde aynı zamanda enstrümantal eserler de dinleyicilerle buluşuyor. Erçağ’ın da parçası olduğu Borusan Quartet’in yaylı çalgılarda destek verdiği “Aydınlıkevler” albümünde Mercan Dede, Çağrı Sertel, Volkan Öktem gibi önemli müzisyenler de sanatçıya eşlik ediyor.

Karadenizli bir ailede büyüyen ve aile ortamında da müziğin her zaman hayatlarının önemli bir parçası olduğunu ifade eden sanatçı; bütün bu farklılıklar ve zıtlıkların müzik hayatına çok büyük zenginlik kattığını belirtiyor.

Fotoğraflarını Mehmet Turgut’un çektiği “Aydınlıkevler” albümünün tasarımı Nazlı Angın ve Ebru Sezgi’nin imzasını taşıyor. Albümün ilk klibi ise Dream Story Photography ekibi tarafından, bestesi Çağ Erçağ’a, sözleri Alper Angın’a ait olan “Yalnızım” şarkısına çekildi.

Yorum Bırak

error: Ooppss ! Hiç hoş değilll..