Haberler

Buğra Çankır 664 dehadan biri seçildi…

Buğra Çankır – Özür dileriz!
Yayınlayan : Oktay Bala

Yine çoşkuyla kutlayamıyoruz, yine içimizde bir burukluk var. Ülkemizin bir başka genci yine dünya çapında büyük ilgi gördü, öyle ki bir deha olarak tarihe adını geçirdi. Üstelik O, Mozart’ın da olduğu bir dahi listesinde artık. Ancak sevinemiyoruz, içimiz yine buruk. Yine kıymet bilemedik.

Buğra Çankır, Kaliforniya’da yapılan bir testte, Mozart ve Beethoven gibi dahilerden oluşan bir listede 664’ncü deha olarak tarihe geçti.

Coşkuyla kutlayamıyoruz, çünkü ne üzücüdür ki, Buğra Çankır Türkiye’de düzenlenen bir yetenek yarışmasında derece alamamıştı.

Buğra Çankır - Müzik SepetiKonfüçyus’un bir sözü vardır, “Ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil… “

Yoldan çekilmeyenlere, kendi yolunu çizenlere hayranımdır, ben de yoldan çekilmeyenlerden oldum, öyle de  kalacağım.

Otizim hastası olan Buğra Çankır Türkiye’de katıldığı bir yetenek yarışmasında derece alamayınca, yılmadı… Bir başka yarışma arayarak yolunu açmak istedi ve Kaliforniya Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği bir teste katıldı. Bu test sonucunda Buğra Çankır ‘%100’ü gördü. Bu O’nu içinde Beethoven ve Mozart gibi bir çok ünlünün olduğu özel bir listeye ekledi, üstelik bu listede 664’ncü deha olarak tarihe geçti.

Yazarken siz de farkettiniz ki, sürekli Buğra Çankır ismini tekrar ettim. Öyle ki bunu beynime kazıyıp, bir daha da asla oradan silememek için.

Sevgili Acun O’nu son derece yetenekli olarak sunmuştu, ancak oy verenler, yani bizler bunu anlamadık. Acun elinden geleni yapmıştı. Buğra Çankır’ın değerlendirmeyi bilemediğimiz performansını sizlerle tekrar paylaşmak istedim, tekrar değerlendirebilmek ümidiyle, hala çok geç değil.

Hoşçakalın,
Oktay Bala


 

1 Yorum Var

  • kimileri içki masasında meşhur olur kimileri saçma bir evlilik programından ama böyle kardeşlerimiz asla değer görmez NEDEN???? çünkü burası TÜRKİYE….

Yorum Bırak

error: Ooppss ! Hiç hoş değilll..