Single

“Birileri” ve “Kalorifer Peteği”

birileri-kalorifer-petegi
Yayınlayan : Oktay Bala

Birileri, ile tanışmaya hazır olun, biraz nihilist, biraz alaycı, biraz da umarsızlar..  Alternatif, İndie ve rock denizlerinde, kocaman dalgalarla cilveleşiyorlar.

Umarsızlar, onlar için piyasa müziği ya da piyasa prensibi geçerli değil, kendileri yazıyorlar, kendileri söylüyorlar, kendileri sahne buluyor, kendileri konser veriyor, kendi ellerinden kendileri tutuyor ve hızla da yükseliyorlar.

2016 müzisyenlere mi, yoksa müzikseverlere mi yaradı bilinmez, ancak peş peşe single, yeni albüm ve yeni klip haberleri verir olduk.

Müzik Sepeti ekibi olarak, bugünlerde rastladığımız en iyi single çalışmalarından birini dinlediğimiz de, birbirimize bakakaldık… Biz, “Birileri” ve “Kalorifer Peteği”ni çok sevdik. Üstelik “bir klipleri bile” olmamasına rağmen.

Kalorifer Peteği’ni dinleyen herkesin kendine, halüsinasyondan çakma bir klip çekeceğinden hiç şüphemiz yok. Biz, “Kalorifer Peteği’ni dinlerken, ofiste kısık yanan kalorifer peteğimizle ne kadar yakınlaştığımız, mesai sonrası evde televizyon başına kitlenmek yerine, deniz kenarında ateş yakıp sohbetler ettiğimiz, haber yazarken unuttuğumuz çaydanlık ve su ilaveleri hallerimizle barıştık.

Sırada 12 beste var… 

Elektro gitar ve vokal, Can Soykök… Davulda, Tümerkan Aldanmaz, bas gitarda Emre Dereli, elektrik gitarda Baturalp Yılmaz’dan oluşan “Birileri”, “yenilenebilir beste” terimi uydurmamıza sebep olacak bir özelliğe sahip, öyle ki, grup her iki ay da bir single çıkarmak adına, Harem’s Stüdyoları‘ndan çıkmıyor. 2016’nın başındayız ancak, onlar şimdiden 12 beste üzerinde çalışmaya başlamışlar.

Bağımsız Müzik!

Grubun menajeri Emre Tanrıkulu ile yaptığımız mini sohbette en çok ilgimizi çeken, Tanrıkulu’nun, -Grubun bir albümü olmayabilir, single single çıkışlar yapacağız, şeklindeki sözleri oldu.

Emre Tanrıkulu, diğer sorularımızı yanıtlarken, ilgimizi çeken bir diğer konu, “Bağımsız Müzik”in sınırları oldu. Tanrıkulu, “Bağımsız Müzik serüveninde ciddi bir performans gösteriyoruz, -Hiç bir çatının altına girmeyiz, düşüncesine kitli olanlardan değiliz. -Bir gün iyi bir ortam oluşur, avantajlı şartlar sunulursa, belki hard copy albümler düşünebiliriz” şeklinde mesajlar verdi.

Şimdi nasıl korunuyorsunuz? diye sorunca Emre Tanrıkulu, “Birileri” tüm şarkıları için tunecore.com dan servis alıyor, kendi telifini kendi alıyor, tüm şarkılarımız uluslararası şekilde koruma altındadır, herkese de tavsiye ederiz, derken konuyu oldu bittiye getirdi ve 2016 müjdelerinden bahsetti :

  • “Birileri” 2016 yılı sonuna kadar 5 şarkı daha yapacak!
  • “Birileri” 7 Şubat’ta What Da Fuck Grubu’nun öncülüğünde, DoRock XL sahnesinde, “Sokak Hayvanları” için düzenlenecek gecede sahne alacak.
  • “Birileri” 27 Şubat’ta da “Beşiktaş B1 Live” sahnesinde olacak.

Rezervasyon : 0(539) 528 63 33  / Emre Tanrıkulu

 

 

 

 

Yorum Bırak

error: Ooppss ! Hiç hoş değilll..