Yeni Albüm

Ayşe Çınar’dan ilk albüm “Deniz Gibi Sev”…

ayse-cinar-deniz-gibi-sev-dinle-izle-yeni-album
Yayınlayan : Oktay Bala

ayse-cinar-monica-molina-a-paso-lentoYıllardır üzerinde çalıştığı şarkılarını “Deniz Gibi Sev” adlı ilk albümünde toplayan Ayşe Çınar müzik sektörünün yeni isimlerinden. Bir tesadüf eseri tanıştıkları İspanyol aşk şarkılarının zarif kadını Monica Molina’nın “A Paso Lento” adlı şarkısını “Türkçe” olarak yorumlayan Çınar, bu şarkıyı “Kalbimin Çaresi” adıyla albümüne ekledi.

Pasion Turca etiketiyle marketlerde yerini alan “Deniz Gibi Sev” albümünde 11 eser var, bunlardan biri ise albümün adını taşıyan “Deniz gibi Sev’in remix’i…

Erkin Hadimoğlu ile birlikte besteledikleri “Paramparça” şarkısı dışında; Erkin Hadimoğlu, Ender Gündüzlü, Noel Molina, Tolis Ketselidis, Metin Yavuz ve Zafer Rengin Baykal’ın bestelerinin yer aldığı albümün bir de klibi var.

Albümün ilk klibi albüme isim veren, “Deniz Gibi Sev” adlı şarkının klibi, yelkenli bir teknede, rüzgarlı bir seyirde, karadan oldukça açıkta çekilmiş. Yönetmenliğini Ayşe Çınar’ın sanatçı dostu “Gökçe” yaptı.

Klip müzik kanallarındaki ve sosyal platformlardaki ilgiyle izleniyor, biz de tavsiye ederiz.

A Paso Lento ispanyolca şarkı sözleri 

Pasa el viento a mi vera gritándome
que la vida no espera, “ponte a correr”.
Harta ya de este cuento quiero salir
donde tomar aliento para seguir.

Ir a paso lento por mi mundo,
saborear cada segundo
poniendo rumbo donde quiera
que no existan las fronteras,
y en cada nuevo amanecer
sentir la magia de la espera.
Le canto al viento porque hoy

Quisiera ser de ceniza o de papel,
elevarme y ascender ligera.
Ser solo aire y escapar
de un suspiro hacia un lugar
cualquiera.

Busco la luz primera que me hizo ver
que no hay ninguna carrera dónde vencer,
que sólo importa contar si es para medir
el trecho que hay entre estar vivo y vivir.

Monica Molina 1993 yılında Türkiye’de albümünü tanıtmıştı…

monica-molina-kimdir-ispanyol-sakilar

Türk müzikseverle arasında tutkulu bir sevgi olan İspanyol aşk şarkılarının zarif kadını Monica Molina 2013 yılında bir albümünü Cemal Reşit Rey’de tanıtmıştı. Monica Molina bu albümde, efsanevi Copla şarkıcısı olan babası Antonio Molina`nın şarkılarını yeniden seslendirmişti.

Türkiye’de en çok satan şarkıcılardan biri haline geldiniz; sizce neden bu kadar çok seviliyorsunuz, diye sorulduğunda, “Bu müziğin sihri, hangi dilde söylediğiniz hiç önemli olmuyor, müziğin geçirdiği tüm duyguları herkes alabiliyor. Her defasında çok güzel birer deneyim oldu ve izleyiciyi hayal ettiğimden daha yakın hissettim. İzleyici hep sıcaktı ve bana hep kendimi evimde gibi hissettirdi. Olağanüstü bir sıcaklık yakaladık ve devam ediyor.” şeklinde yanıt veren Monica Molina ayrıca,

Türkiye’de birçok konser verdiniz peki Türkiye’deki müzik dinleyicisini nasıl tarif edersiniz, sorusuna ise, “Türkiye`deki izleyici çok sıcak ve bana kendimi evimde hissettiriyor. Müziğin güzelliği belli duyguları, hisleri, hangi dilde olursa olsun aktarıyor. Türk dinleyicisinin albümlerimi sevdiğini biliyorum, bu yüzden ben de onlara daha çok sürprizler planlıyorum” şeklinde yanıt vermişti.

Yorum Bırak

error: Ooppss ! Hiç hoş değilll..