AYDİLGE SANATÇILAR Single Yeni Klip

AYDİLGE, “AŞK OLMAK” ile vazgeçilmezliğini kanıtladı…

aydilge-ask-olmak-klip-dinle-izle-indir
Yayınlayan : Oktay Bala
oktay-bala-muzik-sepeti-genel-yayin-yonetmeni

oktaybala@muziksepeti.com.tr

Pop Rock Müziği’nin sevilen isimlerinden Aydilge, yine enerjisi yüksek, yine umut dolu, yine en doğru şarkıyla geldi ve bu kez adeta vazgeçilmezliğini ilan etti…

Son günlerde, bir tartışmadır gidiyor, şu başarısını şurdan tescilletmiş, bu dünya listelerine girmiş, o en çok tıklanmış… Üzgünüm ki, başarı böyle kanıtlanmıyor, vazgeçilmez olmanız lazım. işte Aydilge, vazgeçilmezdir, onun başarısını hayranları tescilliyor, biz tescilliyoruz, aslında tarih tescilliyor.

2014 yılının yaz aylarında “Aşka Gel”, bir yıl sonra aynı dönemde “Yangın Var” ile hayran kitlesini genişleten Aydilge, bu yıl da, “AŞK OLMAK” adlı şarkısıyla yine dikkatleri üzerine çekti.

Başarısı hiç de tesadüf olmayan Aydilge daha ilk albümüyle Yüxexes Dergisi’nce “Yılın En İyi Çıkış Yapan Kadın Şarkıcısı” seçilmişti. İlk albümü ayrıca Roll ve Milliyet Sanat Dergisi tarafından da, 2006’nın en iyileri arasında gösterilmişti. Aydilge’nin ilk albümünde yer alan “Çal” parçası, Petrol Records’un “The Greatest Songs Ever: Turkey” adlı derlemesinde yer aldığında yer yerinden oynamıştı. Albüm daha sonra 25 ayrı ülkede yayınlandı.

alen-konakoglu-ask-olmak-aydilge

AŞK OLMAK, Alen Konakoğlu tarafından düzenlendi...

Son zamanlarda dizi müzikleri ile de başarısını kanıtlayan Aydilge, Türkiye turnesinin ardından doğru bir zamanlama yaptı ve düzenlemesi Alen Konakoğlu‘na, söz ve müziği kendine ait olan AŞK OLMAK adlı şarkısını tüm dijital platformlara gönderdi. Bununla yetinmeyen sanatçı, Murad Küçük’ün yönetmenlik koltuğuna oturduğu bir de klip çekti.

DokuzSekiz müzik etiketiyle dijital platformların listelerine oturan Aydilde, 2010’dan 2016 yılına kadar Rock FM radyosunda “Artı Beş Eksi Beş” adlı programı hazırlayıp sunmuştu.

Henüz Sekiz yaşında TRT Ankara Radyosu Çocuk Korosu sınavlarını kazanan Aydilge, Romanları, öyküleri, radyoculuğu, TRT’de “Her Halimle Sev Beni”, FOX’ta “Kiraz Mevsimi”, Star TV’de “Kiralık Aşk” adlı dizilerdeki müzikleriyle en üretken sanatçılarımızdan biri olarak gösteriliyor.

 

İşte Aydilge’nin en son marifeti, “AŞK OLMAK”…
Siz de, ilk dinleyenlerden ve izleyenlerden olun!

Yorum Bırak

error: Ooppss ! Hiç hoş değilll..