Haberler

Ankaralı Namık intihar etti…

Ankaralı Namık İntihar Etti – Müzik Sepeti
Yayınlayan : Oktay Bala

Ankara’nın Bağları Sahipsiz Kaldı… Artık Ankara’nın Bağlarında Sonsuz Yas var!

Ankaralı Namık 19 Ekim 20:30’da 7’nci kattaki evinin balkonundan aşağı atlayarak intihar etti. Ankaralı Namık’tan akşam saatlerinde gelen bu üzücü haber tüm hayranlarını ve sanat camiasını yasa boğdu. 1 ay önce geçirdiği trafik kazası sonucunda ağır yaralanan Namık evinde ailesiyle oturduğu sırada balkona hava almak bahanesiyle çıktı ve kendini 7’nci kattan aşağıya bıraktı. Son zamanların en çok dinlenilen şarkılarından biri olan ‘Ankara’nın Bağları’nı seslendiren Namık 19 Ekim 20:30’da Ankarayla bağlarını koparttı.

Asıl adı Namık Uğurlu olan sanatçının haberine alarak hastaneye gelen yakınları ve sevenleri ölüm haberini alınca sinir krizi geçirdi.

Olay akşam saatlerinde Keçiören Şenyuva Mahallesi Seyhan Caddesi 15/C blokta saat 21.30 sıralarında meydana geldi. “Ankaralı Namık” ismiyle tanınan sanatçı Namık Uğurlu eşi, çocukları ve kayınvalidesi ile birlikte evde oturduğu sırada hava almak için balkona çıktı. Daha sonra 7. kattan atladığı bildirildi. Ambulansla Yıldırım Beyazıt
Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Ünlü sanatçı Ankaralı Namık burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Ankaralı Namık İntihar Etti - Müzik SepetiTrafik kazası geçirmişti…
Ankaralı Namık geçtiğimiz ay eşi Nebahat Uğurlu ile Çankırı’nın Şabanözü ilçesinde trafik kazası geçirmişti. Eşi Nebahat Uğurlu’nun direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu meydana gelen kazada Ankaralı Namık omurgasında oluşan kırıklar nedeniyle ameliyata alınarak sağlığına kavuşmuştu.

Unutulmayacak eserler bıraktı… 
Küçük yaşlarda saz çalmaya başlayan ve bir dönem düğün ve gazinolarda sahne alan Ankaralı Namık, özellikle Arabada 5 evde 15, şişeler, İstanbul Hovardası, Çiçeğim, Gelin mi Oldun, Gözlerin Aklımda Kaldı, Hadi Çıkta Gel, Kafam Bozuk, Layık Değilim, Yozgatlım, Yürü Yürü, oğlumun tabancası ve Ankara’nın Bağları parçaları ile müzik severlerin büyük beğenisini kazanmayı başarmıştır.
ANKARALI NAMIK KİMDİR?
Ankaralı Namık, 6 yaşında eline aldığı sazı ile önceleri Sazcı Namık, Ayarcı Namık lakaplarıyla tanınmaya başlayan, ancak asıl şöhreti Ankaralı Namık adıyla kazanan, gerçek adı Namık Uğurlu olan sanatçıdır. Ankaranın şimşir kaşıklarla müzikleri yapılan havalarına, esprili sözleri de ekleyerek,müziğin ülkenin her tarafına yayılmasında büyük katkısı olmuştur.
İnönü Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirmesine karşın mesleğini icra etmeyip müziğe yönelen Ankaralı Namık, ilk albümlerini kendi el arabasında satmaya çalışmış.
Ankara’dan bağımsız milletvekili adayı olarak siyasete de atılmayı deneyen Ankaralı Namık, Ankara Eczacıspor Kulübü Başkan Yardımcılığı’nı ve Tüm Türkiye Çalışan ve Emekliler Birliği Genel Başkan vekililiğini yürütüyordu.

1 Yorum Var

Yorum Bırak

error: Ooppss ! Hiç hoş değilll..