Etkinlikler

Animal Trainer ve Tiefschwarz Kloster’de!

Get Closer – müzik sepeti
Yayınlayan : Oktay Bala

Tiefschwarz - müzik sepetiAnimal Trainer ve Tiefschwarz, bu gece 22.00’de Kloster’de sahne alıyor. Bilet için tıklayınız!

Get Closer, yeni bir etkinlikle 24 Ekim Cumartesi yine pek çok müzisyeni ağırlıyor. Müzik sektörünün önde gelen isimleri Tiefschwarz (Basti) ve Zürih’in önemli çalışmalara imza atan prodüktörleri Animal Trainer önderliğinde Get Closer, çok odalı parti serisinin dördüncüsü Kloster’da…

Animal Trainer (Stil Vor Talent, CH)
Kurmuş oldukları Hive Audio’dan çıkardıkları parçaların yanı sıra Stil vor Talent, Katermukke ve Dantze gibi plak şirketleriyle de çalışan, Zürih’in renkli gece hayatının yetiştirdiği ve verdikleri partilerle sadece İsviçre’de değil Avrupa’nın birçok yerinde nam salmış Samy Jackson ve Adrian Flavor’dan oluşan Animal Trainer, ikilinin bitmek bilmeyen müzik ve eğlence tutkusu sonucu ortaya çıkmış bir proje… Gece kulübünü hep en son terk edenler olarak ün yapan Samy ve Adrian’ın içinde bulundukları elektronik müzik sahnesinde trendleri takip eden değil, bu trendleri belirleyip ilham kaynağı olan tarafta oldukları söylenebilir.

Tiefschwarz (Watergate Records, DE)
Ali ve Basti Schwarz kardeşlerin techno ve deep house’a olan tutkuları sonucunda 90’lı yıllarda ilk DJ’lik tecrübelerini kazanmaya başlamaları, o dönemde Ali’nin işlettiği ve ikilinin aynı zamanda doğup büyüdükleri şehir olan Stuttgart’ın efsanevi kulüpleri ON-U ve Red Dog’da gerçekleşti. Bu sürecin sonunda 1997 yılında kurdukları Tiefschwarz projesi, François K’nın plak şirketi Wave Music’ten yayımladıkları “Music” adlı single’ları ve Four Music’ten yayımladıkları “Ral 9005” adlı albümleri ile kısa zamanda başarıya ulaştı. 2001 senesinde albümlerinin lisansının Derrick Carter ve Luke Solomon’un Londra bazlı plak şirketi Classic Recordings’e geçmesi Tiefschwarz’a uluslararası tanınırlığı da beraberinde getirdi. O dönemde gerçek elektronik müzik rönesansının merkezi haline gelen Berlin’e yerleşme kararı alan ikili, burada çok yoğun bir tur programı sürdürürken bir yandan da Cassius, The Rapture, Missy Elliot, Kelis ve kahramanları diye tarif ettikleri Masters At Work’e remixler yaptı. Plak şirketleri Souvenir aracılığıyla müzik yayınlamanın bir adım ötesine geçerek genç yetenekleri teşvik etme ve aynı zamanda sanatçılar için tecrübe paylaşımına dayanan ortak bir platform yaratma misyonuna sahip olan Ali ve Basti Schwarz Kardeşler, 1995 yılından bu yana Avrupa’da düzenlenen önemli etkinliklerde ve dünyanın çeşitli ülkelerindeki popüler kulüplerde performans gösteriyorlar.

Yorum Bırak

error: Ooppss ! Hiç hoş değilll..