Single

Alper Fıratlı’dan, “Tutmayın Beni” ve “O Malum Meyve”

alper fıratlı – tutmayın beni
Yayınlayan : Oktay Bala

alper fıratlı - müzik sepetiTürkiye’nin özgün alternatif rock gruplarından TEMAS ile tanıdığımız ve sahne performansları ile kendi dinleyici kitlesini oluşturan Alper Fıratlı, yapımcılığını Runltd’nin üstlendiği “Tutmayın beni” ve “O Malum Meyve” isimli parçalarını dijital platformlarda yayınlamaya başladı.

Gitarda Tayfun Şengüler, bas gitarda Kaan Tuna, davulda Güven Görgün, geri vokalde Ege Semercioğlu’nun başarıyla eşlik ettiği her iki şarkının da prodüktörlüğünü Alen Konakoğlu yaptı.  İki şarkıdan oluşan, yeni single ile iddialı bir çıkış yapan Alper Fıratlı, fotoğraflar için de Umut Arısoy ile çalıştı.

Her iki şarkının da söz ve bestesinde kendi imzası olan Alper Fıratlı, gökkuşağının her rengine özel yazdığı şarkılardan seçtiği ‘Tutmayın Beni’ için Turuncu, ‘O Malum Meyve’ için Kırmızı Şarkı adını da kullanıyor. Her şarkının bir rengi ve duygusu olduğunu belirten Fıratlı, turuncu şarkının nostaljiyi, kırmızı şarkının aşkı temsil ettiğini söylüyor.

Yalnızca dijital platformlarda satışa sunulan single çalışmasının kapak tasarımını kendi yapan Alper Fıratlı  basın kitinde kullandığı elementleri de kendi hazırladı. Basın kitindeki kartonet çalışmasında bez üzerine kullanılan işlemeler ilgi görürken, bu işlemelerin kendine ait olduğu söyleyen Alper Fıratlı, basın mensupları kalbini fethetti.

Video klipte çok emek var… 

Çıkış şarkısı olarak seçilen, “Tutmayın Beni” için çekilen klip için Alper Fıratlı şunları söyledi, “İlk video klibimiz olan Tutmayın Beni (Turuncu Şarkı) bize eski Türk filmlerinden bir esinti verdiği için nostaljik bir çalışma olsun istedik. Onu kendi ellerimizle yaptık, el yapımıdır.”

Alper Fıratlı Kimdir?
O kendi kitlesini kendi oluşturan bir sanatçı. Teknolojiyi ve dijital platformları kullanıyor. TEMAS adlı bir Türk Rock Grubu ile başarılı iki albüm sürecinde tecrübe kazanmıştır. İstanbul’dan önce hayatının ilk 24 yılını Ankara’da yaşamış,  o sırada Bilkent Bilgisayar Mühendisliği’ni bitirmiş, bu süreçte amatör müzik gruplarıyla Ankara’nın gözde mekanlarında sahne almış, üniversiteden önce ortaokul yıllarında mikrofonu ilk kez eline almış, bundan önce çok güzel bir çocukluk geçirmiş, ondan da önce 84 baharında dünyaya gelmiştir.

 

error: Ooppss ! Hiç hoş değilll..