Konserler

4 milyon dolarlık kemanıyla geliyor…

Joshua-Bell-İstanbul-konseri-2016
Yayınlayan : Oktay Bala

Joshua-Bell-ankara-konseri-2016Joshua Bell, dünyanın en iyi keman virtüözlerinden biri. Bell, 15 Mayıs 2016 saat 21:00’de Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Ana Tiyatro’da sahne alacak. Bir gün sonra Ankara’da da konser verecek Joshua Bell, Türkiye konserlerinde 4 milyon dolarlık kemanını kullanacak.

Konser biletleri için tıklayınız !

73 Organizasyon ve Piu Entertainment işbirliği ile ülkemizde performans sergileyecek olan Grammy ödüllü Joshua Bell metro istasyonunda 45 dakika Bach eserleri çalarak süpriz yapmıştı ancak kimsenin dikkatini çekmemişti. Konser biletleri çok öncesinden tükenen sanatçı, Washington Post gazetesinin yaptığı bir deneyde öne çıkmıştı.

Kemanı 4 milyon dolar!

Antonio Stradivarius’un en yüksek zamanlarında kullandığı kemanı kullanan Joshua Bell İstanbul ve Ankara konserinde de bu kemanı kullanacak. Joshua Bell’in 1713 yapımı kemanı bugün 4 milyon $ değerinde.

Grammy Ödüllü aldı…

Nicholas Maw’in kendisi için bestelediği keman konçertosuyla Grammy ödülü alan Joshua Bell keman çalmaya 4 yaşında başladı. Bell ayrıca, müziğin gücünü anlatan “Music of the Heart” filminde rol aldı.

5 milyon kopya sattı!

Joshua Bell’in 4 milyon dolarlık kemanıyla hazırladığı ilk albüm “Romance of The Violin (Kemanın Romansı)” 5 milyon sattı ve 54 hafta müzik listelerinin zirvesinde kalmayı başardı. Bell aynı zamanda Londra’daki Royal Academy of Music’de profesör, Kennedy Center Honors sanatçı seçme komitesinde de görevli.

Konser Biletleri Aylar Öncesinden Tükeniyor…
“Metrodaki Kemancı” olarak tanınan Joshua Bell’in metroda verdiği ve kimsenin anlamadığı mini konserinden iki gün önce Boston’da verdiği konserin biletleri aylar öncesinden tükenmişti. Üstelik konser bileti yüzlerce dolar değerindeydi.

Joshua Bell’in konser biletini satın almak istiyorsanız şimdi tıklayınız. 

 

 

 

Yorum Bırak

error: Ooppss ! Hiç hoş değilll..